Grudziądzki Budżet Obywatelski Grudziądzki Budżet Obywatelski
3.000.000 PLN
Szczegółowy podział kwoty
Całkowita kwota na zadania ogólnomiejskie
500.000 PLN

Kwoty na zadania okręgowe

Owczarki
157.160,69 PLN
Kuntersztyn - Tuszewo
225.584,49 PLN
Tarpno
313.824,26 PLN
Śródmieście - Wyzwolenia
307.941,61 PLN
Kopernika - Chełmińskie
275.918,44 PLN
Kawalerii Polskiej - Stare Lotnisko
220.654,66 PLN
Lotnisko - Węgrowo - Kobylanka
264.691,69 PLN
Strzemięcin
261.198 PLN
Rządz
240.760,62 PLN
Mniszek - Rudnik
182.265,53 PLN

Zadania

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Utworzenie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży ,,Ognik ‘’obrazującej zagrożenia i skutki związane z pożarami. 1

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr.2 w Grudziądzu.Ul. Strażacka 1

Opis zadania Zadaniem Centrum jest stworzenie warunków aby dzieci mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu, mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla, gaśnica jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego zadymieniem na własnym przykładzie.Najmłodsi będą mogli przebrać się w strój strażaka i obejrzeć cały ekwipunek.Znajdzie się tam specjalnie przygotowana część mieszkania, a na nim spalone żelazko, toster, piekarnik aby dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak niebezpieczny jest ogień i do czego może doprowadzić chwila nieuwagi.Zadymiarka teatralna pomoże wypełnić pomieszczenie specjalną parą, która oddaje cechy prawdziwego dymu , jednocześnie jest bezpieczna i nieszkodliwa.Dodatkową atrakcją będzie wirtualno-realistyczny płonący las i wóz bojowy,dzieci będą mogły zająć miejsca i za pomocą specjalnej animacji poczuć się jakby jechali do prawdziwej akcji.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 250.000 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Radosław Gawrecki

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Podniesienie jakości usług w filiach bibliotecznych na terenie Grudziądza 2

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu: Filia nr 1, ul. Nauczycielska 19, 86-300 Grudziądz Filia nr 3, ul. Korczaka 23, 86-300 Grudziądz Filia nr 4, ul. Tytoniowa 1, 86-300 Grudziądz Filia nr 7, ul. Chopina 33, 86-300 Grudziądz Filia nr 8, ul. Łęgi 2, 86-300 Grudziądz Filia nr 11, ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz Filia nr 13, ul. Mikołaja z Ryńska 1-7, 86-300 Grudziądz Filia nr 14, ul. Mazurska 2a, 86- 300 Grudziądz

Opis zadania Podniesienie jakości usług w filiach bibliotecznych na terenie Grudziądza to projekt skierowany do mieszkańców Grudziądza, którego celem jest uatrakcyjnienie oferty proponowanej przez grudziądzkie biblioteki. Składa się z dwóch grup zadań. Pierwsza obejmuje zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego. Druga grupa prac związana jest z działaniami kulturalno-edukacyjnymi. Środki z GBO planuje się rozdzielić następująco: Grupa 1: - zakup sprzętu komputerowego dla Filii nr 3,7,8,14; - zakup sprzętu multimedialnego dla Filii nr 1; -wymianę ogrodzenia w Filii nr 4. Grupa 2: - zakup kartonowych plansz z obrazkami i tekstem odpowiadającym założeniom tzw. teatru obrazkowego dla Filii nr 1. - przeprowadzenie dwóch spotkań autorskich w Filii nr 13 - zorganizowanie spektaklu teatralnego dla pacjentów przebywających na Oddziale Dziecięcym w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Wł. Biegańskiego (Filia nr 11)

Szacunkowa wartość realizacji zadania 22.300 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Piotr Rohde

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Renowacja klatki schodowej w Bibliotece Głównej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu oraz zakup ekspozytorów 3

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu, ul. Legionów 28, 86-300 Grudziądz

Opis zadania Projekt zakłada wykonanie prac konserwatorsko-restauratorskich w gmachu głównym Biblioteki Miejskiej w celu przywrócenia wysokich wartości zabytkowych i artystycznej wnętrzom (wiatrołapu, reprezentacyjnego holu i klatki schodowej). Odtworzona zostanie pierwotna forma i kolorystyka oraz odkryta dawna sztukateria i polichromia. Ponadto w ramach zadania przeprowadzone będą prace: - demontaż boazerii ściennej, - położenie gładzi oraz malowanie sufitów i ścian, - przeprowadzenie renowacji kutych balustrad, - przeprowadzenie prac konserwatorsko-restauratorskich stolarki drzwiowej. Niezbędny będzie również zakup: - ekspozytorów do plakatów, wywieszanych dotychczas w holu Biblioteki na boazerii ściennej, - szafy przeszklonej do ekspozycji wydawnictw grudziądzkich, - regału bookcrossingowego, -tablicy informacyjnej na hol, - tabliczek na drzwi poszczególnych działów.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 222.800 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Karola Skowrońska

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Ćwiczenia na basenie solankowym z terapeutą dla osób starszych 60+ 4

Lokalizacja Geotermia Grudziądz ul. Warszawska 36, Grudziądz

Opis zadania 180 osób starszych 60+ ćwiczy w basenie solankowym z terapeutą przez 30 minut jeden raz dziennie przez 1 O dni . Dziennie ćwiczą trzy grupy po dziesięć osób starszych /jedna grupa to 1 O osób I . W ciągu 10 dni ćwiczy 30 osób starszych. Celem projektu jest aktywizacja osób starszych , mających problemy w wykonywaniu ćwiczeń na "sucho". Zgodnie z opinią terapeuty i lekarza po 10-ciu takich "zabiegach", osoby starsze odczuwają poprawę w poruszaniu się . Dodatkowym plusem ćwiczeń w basenie solankowym jest sama "solanka", która pobudza krążenie krwi , jest inhalatorem dróg oddechowych i wiele , wiele innych zdrowotnych dobroci .

Szacunkowa wartość realizacji zadania 24.750 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Lidia Chmielewska

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Rewitalizacja i aranżacja terenu zielonego - rekreacyjnego 5

Lokalizacja ul. Chełmińska, wzdłuż drogi do ul. Kalinkowej, przed wjazdem na parking strzeżony

Opis zadania Uprzątnięcie śmieci i gruzu, przygotowanie ziemi oraz wysianie trawy. Ustawienie dwóch ławek parkowych, dwóch klombów kwiatowych, 15 metrów żywopłotu - skwer wypoczynkowo - rekreacyjny

Szacunkowa wartość realizacji zadania 12.000 PLN

Zasięg Kopernika - Chełmińskie

Autor Mirosław Pałasz

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa Pomnika "Wieża Wolności" wotum mieszkańców Grudziądza na 100-rocznicę powrotu ziem polskich do macierzy 6

Lokalizacja Grudziądz, ul. Konstytucj 3 Maja 45, Teren Ogrodu Świętej Katarzyny

Opis zadania Budowa Pomnika "Wieży Wolności" ma upamiętnić zbliżającą się 100-rocznicę powrotu ziem polskich do macierzy. Pomnik Wieża usytuowana przy kościele św.Stanisława Biskupa na Rzązu wpisze się w panoramę osiedla naszego miasta jako obiekt górujący nad istniejącymi blokami mieszkalnymi. Pomnik Wieża widoczna będzie z mostu autostradowego na Wiśle, co ubogaci widoczną dziś panoramę naszego miasta o ciekawy element architektoniczny.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 249.989,07 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Zdzisław Łagoda

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Biblioteka w nowym wymiarze - modernizacja pomieszczeń w Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej 7

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu, ul. Korczaka 23, 86-300 Grudziądz

Opis zadania Biblioteka w nowym wymiarze - modernizacja pomieszczeń w Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej zakłada zmianę aranżacji pomieszczeń bibliotecznych. Placówka zostanie wyposażona w funkcjonalne regały przesuwne i stacjonarne, meble systemowe: szafy, biurka, stoliki, krzesła i siedziska. Ponadto, w ramach zadania przebudowany zostanie wiatrołap, wymieniona będzie stara podłoga, drzwi do zaplecza i toalety oraz przeprowadzone zostaną inne drobne prace budowlane niezbędne w realizacji powyższego przedsięwzięcia.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 100.000 PLN

Zasięg Strzemięcin

Autor Jacek Bartoszewski

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Tor rowerowy dla każdego - Pumptrack Grudziądz 8

Lokalizacja Osada Grud

Opis zadania Projekt zakłada budowę zapętlonego asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack, idealnego do zabawy dla najmłodszych rowerzystów ale również do mniej lub bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych rowerzystów. Zapętlony tor składał się będzie z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich"górek", dodatkowo z odpowiednim wyprofilowanymi zakrętami z bandami. Nieogrodzony tor dostępny będzie 24 godziny na dobę. Korzystanie z niego będzie nieodpłatne i dostępne dla rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg, deskorolek i rolek. Treningi na torze odbywać się będą przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w godzinach dostępności naturalnego światła lub przy sztucznym oświetleniu obiektu.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 150.000 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Ariel Józwowski

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Remont nawierzchni jezdni (Al. 23 Stycznia 54) 9

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Dokłądny adres realizacji zadania: jezdnia znajdująca się od strony podwórza budynku mieszkalnego położonego przy Al.23 Stycznia 54.

Opis zadania Zadanie polega na remoncie nawierzchni jezdni znajdujących się od strony podwórza budynku mieszkalnego położonego przy Al. 23 Stycznia 54. Zły stan techniczny ww. nawierzchni utrudnia poruszanie się zarówno pieszym jak i zmotoryzowanym mieszkańcom Grudziądza. Po zrealizowaniu zadania równa, wyremontowana oraz nawierzchnia jezdni znacznie ułatwi poruszanie się zarówno pieszym jak i zmotoryzowanym mieszkańcom Grudziądza.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 99.322,50 PLN

Zasięg Śródmieście - Wyzwolenia

Autor KATARZYNA PIECHOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 10

Lokalizacja ul. Aleja 23 Stycznia 30, teren SP nr 17

Opis zadania Przedmiotem zgłaszanego zadania jest wykonanie boiska wielofunkcyjnego o wym.40,0*20,0 m zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 17 w Grudziądzu do gier zespołowych tj: w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę , koszykówkę, badmintona oraz w piłkę tenisową ze sztuczną nawierzchnią. Wyposażenie boiska: bramki aluminiowe do gry w piłkę nożną, ręczną po 2 sztuki, statyw z tablicą i koszem do gry w koszykówkę 2 komplety, oraz słupki wraz z siatką do gry w siatkówkę. Ponadto za bramkami zostaną zamontowane piłko chwyty/siatki ochronne wys. 4,0 m z każdej strony.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 249.700 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor ANNA KULPIŃSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij